0911 474 071 info@unicarback.com
martin novak unicarback CEO

Martin Novák

Moje začiatky podnikania vedú do doby, kedy som bol zamestnancom.

V mojom poslednom zamestnaní som pracoval 8 rokov na pozícii ,,aplikačného technika“ v medzinárodnej spoločnosti zaoberajúcej sa facility servisom. Mojou úlohou bolo kalkulovať zákazky, potom ich rozbiehať a kontrolovať ich fungovanie.

Počas praxe som mával veľké problémy so získaním spoľahlivých dodávateľov na údržbu exteriérov zverených do správy našej spoločnosti. 

Pri jednej takejto zákazke som sa rozhodol, že sa o exteriér objektov postarám osobne a pri tejto činnosti som sa našiel.

Ako mnohí zamestnanci som bol nespokojný s mojím ohodnotením, možno ocenením mojich schopností, tak som si v 2009 založil živnosť a začal pracovať na tom, čo ma najviac bavilo.

Začal som pomáhať mojim bývalým kolegom riešiť ich problémy s objektami, kde bolo potrebné riešiť v zime a v lete starostlivosť o exteriér zákazníkov.

Kúpil som nový krovinorez a záhradný traktor, ktorý vyradila firma vykonávajúca kosenie mesta Žilina. Mal som malý Ford, pripojil som k nemu prívesný vozík a jazdil a kosil som po celom strednom Slovensku.

Viem, že táto práca je len pre odolných ľudí, ktorí sú schopní a ochotní pracovať či je vonku 40°C alebo -15°C, či svieti slnko alebo prší, či sneží. Silný ráno vstať, aj keď po predchádzajúcom dni vás bolí každý sval. Keď večer zaspávate s rukami v kŕči v polohe, ako by ste stále držali krovinorez. Vďaka týmto všetkým skúsenostiam viem presne, čo je to za práca a preto si vážim prácu všetkých s ktorými spolupracujeme.

Kedy nastal zlom v mojom podnikaní?

Prácu som vykonával na 100% a vždy, vždy v dohodnutom termíne. Po 3 rokoch ako SZČO zákazníci pribúdali a aby vo mne mali stabilného a seberovného partnera, založil som v roku 2012 spol. UNICARBACK, s.r.o..

Nezabudnem na jednu kontaktnú osobu v obchodnom centre, ktorá pri preberaní našich prác povedala pre mňa pamätnú otázku:,,Kedy príde Manchester United?“ 

Pozeral som na neho, ako teliatko na otvorené vráta :-D.

,,Čo tým myslíte?“ Zákazník vraví: ,,Kosíte tak pekne, že môžeme zavolať FC Manchester United hrať tu futbal“. Tak mu vravím: ,,Ďakujem, povedzte to aj na centrále :).“ 

V roku 2013 prišiel dopyt na našu firmu, aby sme pre uvedenú spoločnosť zabezpečili tieto služby na celom území SR a to bol ten ZLOM v raste našej spoločnosti.

Od toho času naša spoločnosť zabezpečuje služby údržby exteriérov pre rôzne svetoznáme, celoslovenské a regionálne spoločnosti, fyzické osoby a štátne subjekty.

PS: Mávame otázky na názov spoločnosti. UNI – univerzálny, CAR – auto, BACK – zadok (UNIVERZÁLNY ZADOK AUTA) na výkon zimnej údržby využívame aj nami patentovaný produkt ,,AUTOPLUH“, ktorým dokážeme odhŕňať sneh na objektoch príliš veľkých na ručný odhrn a príliš malých na veľkú techniku. (parkoviská bánk, chodníky a rôzne príjazdové cesty).

Čo robíme ako firma?

Pomáhame našim zákazníkom vyriešiť problém, ktorý pre nich nachystala matka príroda.

Šetríme náklady našim zákazníkom

Skrášľujeme klientom pracovné okolie

V zimnom období sa staráme o bezpečnosť našich partnerov a ich zákazníkov

Výsledky našej práce

Referencie

Fakty s číslami

Služby poskytujeme v tomto počte obcí

Kosíme toľko objektov

Tento rok sme pokosili m2

Kontakt

0911 474 071

INFO@ UNICARBACK.COM

FRAŇA MRÁZA 22, ŽILINA