0911 474 071 info@unicarback.com
martin novak unicarback CEO

Martin Novák

Moje začiatky podnikania vedú do doby, kedy som bol zamestnancom.

V mojom poslednom zamestnaní som pracoval 8 rokov na pozícii ,,aplikačného technika“ v medzinárodnej spoločnosti zaoberajúcej sa facility servisom. Mojou úlohou bolo kalkulovať zákazky, potom ich rozbiehať a kontrolovať ich fungovanie.

Počas praxe som mával veľké problémy so získaním spoľahlivých dodávateľov na údržbu exteriérov zverených do správy našej spoločnosti. 

Pri jednej takejto zákazke som sa rozhodol, že sa o exteriér objektov postarám osobne a pri tejto činnosti som sa našiel.

Ako mnohí zamestnanci som bol nespokojný s mojím ohodnotením, možno ocenením mojich schopností, tak som si v 2009 založil živnosť a začal pracovať na tom, čo ma najviac bavilo.

Začal som pomáhať mojim bývalým kolegom riešiť ich problémy s objektami, kde bolo potrebné riešiť v zime a v lete starostlivosť o exteriér zákazníkov.

Kúpil som nový krovinorez a záhradný traktor, ktorý vyradila firma vykonávajúca kosenie mesta Žilina. Mal som malý Ford, pripojil som k nemu prívesný vozík a jazdil a kosil som po celom strednom Slovensku.

Viem, že táto práca je len pre odolných ľudí, ktorí sú schopní a ochotní pracovať, či je vonku 40°C alebo -15°C, či svieti slnko alebo prší, či sneží. Silný ráno vstať, aj keď po predchádzajúcom dni vás bolí každý sval. Keď večer zaspávate s rukami v kŕči v polohe, ako by ste stále držali krovinorez. Vďaka týmto všetkým skúsenostiam viem presne, čo je to za práca a preto si vážim prácu všetkých s ktorými spolupracujeme.

Kedy nastal zlom v mojom podnikaní?

Prácu som vykonával na 100% a vždy, vždy v dohodnutom termíne. Po 3 rokoch ako SZČO zákazníci pribúdali a aby vo mne mali stabilného a seberovného partnera, založil som v roku 2012 spol. UNICARBACK, s.r.o..

Nezabudnem na jednu kontaktnú osobu v obchodnom centre, ktorá pri preberaní našich prác povedala pre mňa pamätnú otázku:,,Kedy príde Manchester United?“ 

Pozeral som na neho, ako teliatko na otvorené vráta :-D.

,,Čo tým myslíte?“ Zákazník vraví: ,,Kosíte tak pekne, že môžeme zavolať FC Manchester United hrať tu futbal“. Tak mu vravím: ,,Ďakujem, povedzte to aj na centrále :).“ 

V roku 2013 prišiel dopyt na našu firmu, aby sme pre uvedenú spoločnosť zabezpečili tieto služby na celom území SR a to bol ten ZLOM v raste našej spoločnosti.

Od toho času naša spoločnosť zabezpečuje služby údržby exteriérov pre rôzne svetoznáme, celoslovenské a regionálne spoločnosti, fyzické osoby a štátne subjekty.

PS: Mávame otázky na názov spoločnosti. UNI – univerzálny, CAR – auto, BACK – zadok (UNIVERZÁLNY ZADOK AUTA) na výkon zimnej údržby využívame aj nami patentovaný produkt ,,AUTOPLUH„, ktorým dokážeme odhŕňať sneh na objektoch príliš veľkých na ručný odhrn a príliš malých na veľkú techniku. (parkoviská bánk, chodníky a rôzne príjazdové cesty).

Náš tím

Martin

Martin

riaditeľ

Slávka

Slávka

asistentka riaditeľa

Andrea

Andrea

personálna riaditeľka

Peter

Peter

projektový manažér

Jakub

Jakub

manažér operatívy

Monika

Monika

asistentka manažéra operatívy

Janka

Janka

asistentka manažéra

Pavel

Pavel

vedúci pracovník údržby

Patrik

Patrik

vedúci pracovník údržby

Tomáš

Tomáš

vedúci pracovník údržby

Dávid

Dávid

vedúci pracovník údržby

Čo hovoria o práci naši kolegovia?

Unicarback s.r.o je materskou spoločnosťou registrovaného sociálneho podniku Unicarback Slovakia.

Čo robíme pre našich zákazníkov

 

Pomáhame našim zákazníkom vyriešiť problém, ktorý pre nich nachystala matka príroda.

Šetríme náklady našim zákazníkom

Skrášľujeme klientom pracovné okolie

V zimnom období sa staráme o bezpečnosť našich partnerov a ich zákazníkov

Výsledky našej práce

Unicarback_kosenie__mulcovanie_nasa_technika
Unicarback_kosenie_vozovy park_tím
Unicarback_kosenie_technika_tím

Referencie

Naša práca v číslach

Počet obcí, v ktorých poskytujeme služby

Počet objektov, v ktorých vykonávame údržbu

Počet pokosených m2 za rok 2020

Kontakt

0911 474 071

INFO@ UNICARBACK.COM

FRAŇA MRÁZA 22, ŽILINA